609
(Безкоштовно для номерів Київстар)
TeamViewer
Що робити, якщо після запуску ПК відкривається BIOS?

Що робити, якщо після запуску ПК відкривається BIOS?

Розповідаємо про причини автоматичного входу в БІОС при включенні та способи виправити проблему.

Параметри завантаження

 1. Перевірте, чи правильний пристрій виставлено як пристрій завантаження в БІОС (це повинен бути ваш системний диск, або Windows Boot Manager).

 2. Якщо помилка виникла після оновлення БІОС/UEFI, причиною проблеми можуть бути параметри режиму завантаження, що скинулися. Спробуйте увімкнути підтримку режиму Legacy (може називатися CSM або Compatibility Support Mode), вимкнути Secure Boot.

 3. Дії з 2-го пункту також можуть бути корисними, якщо параметри БІОС були скинуті з будь-якої іншої причини: батарея, що сіла, проблеми в електромережі.

 4. Якщо у вас ноутбук Asus або материнська плата цього виробника (може спрацювати й для інших виробників за наявності аналогічного параметра) перевірте, чи є опція Fast Boot, якщо зайти в Advanced mode по F7 (за наявності такого пункту) — якщо опція є, перемикніть її в Disabled та збережіть установки.

Проблеми з роботою обладнання чи його підключенням

Якщо ці методи не допомагають, з великою ймовірністю, ми маємо проблеми з обладнанням комп'ютера або ноутбука. На що слід звернути увагу:

 1. У випадку, якщо в БІОС не відображаються пристрої завантаження, варто спробувати відключити диск, а потім знову під'єднати його. 

 2. Якщо проблема виникла після додавання нового обладнання, спробуйте вимкнути та перевірити, чи це виправить.

 3. Увага до USB пристроїв і USB хабів: неправильна робота роз'єму або підключеного обладнання може призводити до завантаження БІОС. Це стосується не тільки флешки чи аналогічних пристроїв, але і, наприклад, про клавіатури та миші. 

 4. За наявності кількох накопичувачів, підключених за інтерфейсом SATA, перевірте, чи зміниться ситуація, якщо залишити підключеним тільки системний накопичувач.

 5. Ви можете спробувати завантажити ваш пристрій без дисків: якщо в такому сценарії замість БІОС ви бачите повідомлення про відсутність завантажувального накопичувача, можна припустити проблему з HDD або SSD, його підключенням або сумісністю (найчастіше – у разі нещодавно встановленого M.2 SSD з неправильним інтерфейсом : SATA замість PCI-e NVMe або навпаки).

 6. У випадку, якщо автоматичне завантаження в БІОС почалося після того, як ви провели якісь роботи всередині ПК або ноутбука, наприклад, очищення від пилу, слід перевірити якість повторного складання: чи не забули під'єднати будь-що, чи щільно встановлені компоненти у своїх роз'ємах.

І ще одна порада, яка в деяких випадках дозволяє повернути працездатність системи: спробуйте виконати повне знеструмлення:

 1. Для ПК — вимкніть довгим утриманням кнопки живлення, відключіть від розетки, натисніть та утримуйте кнопку живлення кілька секунд.

 2. Для ноутбука — вимкніть довгим утриманням кнопки живлення, відключіть зарядний пристрій, відключіть батарею, потримайте кілька секунд натиснутою кнопку живлення, знову під'єднайте батарею, увімкніть ноутбук.

 

Потрібна допомога? Замовляйте послугу Техномайстер
Ми допоможемо розв’язати проблеми з вашими пристроями за телефоном та з використанням програм віддаленої підтримки. Звертайтеся до спеціалістів цілодобово та без вихідних за 65 гривень на місяць.
609 (для замовлення послуги) callback-img callback-img
Рекомендовані статті
article-img
Чому ноутбук працює повільно і що з цим робити?
Так, комп’ютери влаштовані так, що згодом зазнають старіння — як морального, так і фізичного. Розглянемо ці два типи старіння комп’ютерної техніки.
Перейти link-arrow
article-img
Як заощадити мобільний трафік на смартфоні: 5 простих способів
Мобільний трафік за відсутності безлімітного тарифу бажано заощаджувати. Є 5 способів регулювати витрату мегабайтів та економити ресурси.
Перейти link-arrow
article-img
Як знайти втрачений та захистити дані на пристроях iPhone, iPad, iPod touch, Mac
Як налаштувати програму «Локатор» на пристроях iPhone, iPad, iPod touch і комп’ютері Mac.
Перейти link-arrow
article-img
Як знайти загублений пристрій Android?
Якщо ви загубите телефон або планшет Android чи годинник Wear OS (Samsung Galaxy, Google Pixel Watch або інші), їх можна знайти, заблокувати або видалити з них усі дані. Якщо ви додали обліковий запис Google на пристрій, функцію "Знайти пристрій" буде ввімкнено автоматично. Дізнайтеся, як знайти пристрій у випадку втрати.
Перейти link-arrow
article-img
Як заблокувати загублений пристрій Android або видалити з нього всі дані
Перейти link-arrow
article-img
Що робити, коли закінчилось вільне місце на Google Диск?
Ваш обсяг пам’яті використовується для Google Диска, Gmail і Google Фото. Якщо доступний обсяг пам’яті буде вичерпано, ви не зможете надсилати й отримувати листи.
Перейти link-arrow
article-img
Як налаштувати батьківський контроль в обліковому записі Google
Якщо у вашої дитини є власний обліковий запис Google, ви можете ввімкнути для нього батьківський контроль через додаток Family Link. Якщо ваша дитина віком до 13 років іще не має власного облікового запису Google, ви можете створити його й керувати ним у Family Link.
Перейти link-arrow
article-img
Як створити резервну копію даних пристрою Android і відновити їх
Ви можете створювати резервні копії контенту, даних і налаштувань телефона в обліковому записі Google. Цю інформацію можна відновити на тому самому або іншому телефоні Android.
Перейти link-arrow
article-img
Як очистити кеш і видалити файли cookie?
Якщо ви користуєтеся веб-переглядачем, як-от Chrome, деяка інформація зберігається в кеші й файлах cookie. Інколи її потрібно видалити, щоб розв'язувати певні проблеми з завантаженням сайтів, їх форматуванням тощо.
Перейти link-arrow
article-img
Як змінити мову у браузері?
Ці поради допоможуть вам змінити мову сервісів Google у браузері. Мову мобільних застосунків потрібно змінювати в налаштуваннях мови на пристрої.
Перейти link-arrow
Потрібна допомога? Замовляйте послугу Техномайстер
Ми допоможемо розв’язати проблеми з вашими пристроями за телефоном та з використанням програм віддаленої підтримки. Звертайтеся до спеціалістів цілодобово та без вихідних за 65 гривень на місяць.
609 (для замовлення послуги) callback-img