
Як захистити свою електронну пошту від спаму
Що таке спам на вашій пошті? Це масова розсилка нав'язливих листів, які зазвичай містять рекламні пропозиції. Спам може просто займати місце та дратувати, як, наприклад, щоденні новини онлайн-порталу або розсилка про знижки в інтернет-магазині, який ви навіть не знаєте. Проте він буває й небезпечним: листи з посиланнями на шахрайські сайти або файли з вірусами. Розповідаємо, як очистити поштову скриньку від зайвого.
1. Навчайте свій спам-фільтр.
Спробуйте не просто видаляти небажані листи з папки «Вхідні», а завжди повідомляти, що вони є спамом. Наприклад, у Gmail це можна зробити, виділивши лист і натиснувши на іконку «В спам».Ви також можете натиснути «Повідомити про спам і скасувати підписку», щоб більше ніколи не отримувати листи від вибраного автора.
Рис. 1.
Рис. 2.
Схожа функціональність зазвичай передбачена й в інших поштових сервісах. Також переглядайте час від часу папку «Спам», щоб перевірити, чи не потрапили важливі повідомлення до неї. Для цього у Gmail є кнопка «Не спам». Так ви зможете краще підлаштувати під свої запити спам-фільтр у вашій пошті.
Рис. 3
Рис. 4
2. Ніколи не відповідайте на спам.
Якщо ви бачите, що лист явно небажаний, не відкривайте його. Якщо ж ви відкрили та зрозуміли, що це спам, відразу ж закрийте його. У жодному разі не натискайте на посилання або кнопки, не завантажуйте вкладені файли з повідомлень від підозрілих відправників. У них можуть бути шкідливі програми, які крадуть ваші особисті дані та наражають на небезпеку ваш комп'ютер.
Будьте уважні, такі листи можуть маскуватися під важливі, наприклад, повідомлення від банків або інтернет-магазинів.
3. Створіть окрему поштову скриньку для особистих листів.
Спам працює за простою схемою: чим більше сайтів знають вашу адресу електронної пошти, тим більше небажаних листів ви отримаєте. Найкраще завести окремий e-mail для реєстрацій на різних інтернет-ресурсах, а свою особисту адресу довіряти лише знайомим людям та перевіреним сайтам.
4. Не публікуйте особисту адресу у загальнодоступних місцях.
Якщо у вас є власний сайт або сторінка на популярному онлайн-ресурсі, краще не вказуйте на них свій e-mail. Багато шахраїв використовують програми, які автоматично відвідують вебсайти та шукають на них адреси електронної пошти.
У соцмережах або на форумах зазвичай передбачено можливість приховати свій e-mail від сторонніх. З особистим сайтом справа трохи складніша, особливо якщо вам важливо залишити свої контакти для зв'язку. Один зі способів приховати свою пошту на вебсторінці — створити контактну форму та відправляти дані з неї до спеціальних програм, які перешлють звернення на ваш e-mail.
5. Під'єднайте сторонній захист від спаму.
У мережі можна знайти програми та розширення, спеціально розроблені для захисту від спаму і виконують своєю роботою краще, ніж стандартні спам-фільтри. Наприклад, GravityZone Security, EuropeanMX та GFI Mail Essentials.
Сподіваємося, ми допомогли вам позбутися зайвого контенту, звільнити місце у поштовій скриньці та захистити персональні дані.
Також стане у нагоді:
Урок з безпеки в інтернеті - за посиланням.
Що робити зі спамом на Google Диску - за посиланням.








