609
(Безкоштовно для номерів Київстар)
TeamViewer
Як захистити свою електронну пошту від спаму

Як захистити свою електронну пошту від спаму

Що таке спам на вашій пошті? Це масова розсилка нав'язливих листів, які зазвичай містять рекламні пропозиції. Спам може просто займати місце та дратувати, як, наприклад, щоденні новини онлайн-порталу або розсилка про знижки в інтернет-магазині, який ви навіть не знаєте. Проте він буває й небезпечним: листи з посиланнями на шахрайські сайти або файли з вірусами. Розповідаємо, як очистити поштову скриньку від зайвого. 

 

1. Навчайте свій спам-фільтр.

Спробуйте не просто видаляти небажані листи з папки «Вхідні», а завжди повідомляти, що вони є спамом. Наприклад, у Gmail це можна зробити, виділивши лист і натиснувши на іконку «‎В спам».Ви також можете натиснути «‎Повідомити про спам і скасувати підписку», щоб більше ніколи не отримувати листи від вибраного автора. 

 

Рис. 1. 

 

 

Рис. 2. 

Схожа функціональність зазвичай передбачена й в інших поштових сервісах. Також переглядайте час від часу папку «Спам», щоб перевірити, чи не потрапили важливі повідомлення до неї. Для цього у Gmail є кнопка «Не спам». Так ви зможете краще підлаштувати під свої запити спам-фільтр у вашій пошті.

 

 

Рис. 3

 

 

Рис. 4

 

2. Ніколи не відповідайте на спам.

Якщо ви бачите, що лист явно небажаний, не відкривайте його. Якщо ж ви відкрили та зрозуміли, що це спам, відразу ж закрийте його. У жодному разі не натискайте на посилання або кнопки, не завантажуйте вкладені файли з повідомлень від підозрілих відправників. У них можуть бути шкідливі програми, які крадуть ваші особисті дані та наражають на небезпеку ваш комп'ютер. 

 

Будьте уважні, такі листи можуть маскуватися під важливі, наприклад, повідомлення від банків або інтернет-магазинів.

 

3. Створіть окрему поштову скриньку для особистих листів.

Спам працює за простою схемою: чим більше сайтів знають вашу адресу електронної пошти, тим більше небажаних листів ви отримаєте. Найкраще завести окремий e-mail для реєстрацій на різних інтернет-ресурсах, а свою особисту адресу довіряти лише знайомим людям та перевіреним сайтам.

 

4. Не публікуйте особисту адресу у загальнодоступних місцях.

Якщо у вас є власний сайт або сторінка на популярному онлайн-ресурсі, краще не вказуйте на них свій e-mail. Багато шахраїв використовують програми, які автоматично відвідують вебсайти та шукають на них адреси електронної пошти.

 

У соцмережах або на форумах зазвичай передбачено можливість приховати свій e-mail від сторонніх. З особистим сайтом справа трохи складніша, особливо якщо вам важливо залишити свої контакти для зв'язку. Один зі способів приховати свою пошту на вебсторінці — створити контактну форму та відправляти дані з неї до спеціальних програм, які перешлють звернення на ваш e-mail.

 

5. Під'єднайте сторонній захист від спаму.

У мережі можна знайти програми та розширення, спеціально розроблені для захисту від спаму і виконують своєю роботою краще, ніж стандартні спам-фільтри. Наприклад, GravityZone Security, EuropeanMX та GFI Mail Essentials.

 

Сподіваємося, ми допомогли вам позбутися зайвого контенту, звільнити місце у поштовій скриньці та захистити персональні дані. 

Також стане у нагоді:

Урок з безпеки в інтернеті - за посиланням.

Що робити зі спамом на Google Диску - за посиланням.

Потрібна допомога? Замовляйте послугу Техномайстер
Ми допоможемо розв’язати проблеми з вашими пристроями за телефоном та з використанням програм віддаленої підтримки. Звертайтеся до спеціалістів цілодобово та без вихідних за 65 гривень на місяць.
609 (для замовлення послуги) callback-img callback-img
Рекомендовані статті
article-img
Чому ноутбук працює повільно і що з цим робити?
Так, комп’ютери влаштовані так, що згодом зазнають старіння — як морального, так і фізичного. Розглянемо ці два типи старіння комп’ютерної техніки.
Перейти link-arrow
article-img
Як заощадити мобільний трафік на смартфоні: 5 простих способів
Мобільний трафік за відсутності безлімітного тарифу бажано заощаджувати. Є 5 способів регулювати витрату мегабайтів та економити ресурси.
Перейти link-arrow
article-img
Як знайти втрачений та захистити дані на пристроях iPhone, iPad, iPod touch, Mac
Як налаштувати програму «Локатор» на пристроях iPhone, iPad, iPod touch і комп’ютері Mac.
Перейти link-arrow
article-img
Як знайти загублений пристрій Android?
Якщо ви загубите телефон або планшет Android чи годинник Wear OS (Samsung Galaxy, Google Pixel Watch або інші), їх можна знайти, заблокувати або видалити з них усі дані. Якщо ви додали обліковий запис Google на пристрій, функцію "Знайти пристрій" буде ввімкнено автоматично. Дізнайтеся, як знайти пристрій у випадку втрати.
Перейти link-arrow
article-img
Як заблокувати загублений пристрій Android або видалити з нього всі дані
Перейти link-arrow
article-img
Що робити, коли закінчилось вільне місце на Google Диск?
Ваш обсяг пам’яті використовується для Google Диска, Gmail і Google Фото. Якщо доступний обсяг пам’яті буде вичерпано, ви не зможете надсилати й отримувати листи.
Перейти link-arrow
article-img
Як налаштувати батьківський контроль в обліковому записі Google
Якщо у вашої дитини є власний обліковий запис Google, ви можете ввімкнути для нього батьківський контроль через додаток Family Link. Якщо ваша дитина віком до 13 років іще не має власного облікового запису Google, ви можете створити його й керувати ним у Family Link.
Перейти link-arrow
article-img
Як створити резервну копію даних пристрою Android і відновити їх
Ви можете створювати резервні копії контенту, даних і налаштувань телефона в обліковому записі Google. Цю інформацію можна відновити на тому самому або іншому телефоні Android.
Перейти link-arrow
article-img
Як очистити кеш і видалити файли cookie?
Якщо ви користуєтеся веб-переглядачем, як-от Chrome, деяка інформація зберігається в кеші й файлах cookie. Інколи її потрібно видалити, щоб розв'язувати певні проблеми з завантаженням сайтів, їх форматуванням тощо.
Перейти link-arrow
article-img
Як змінити мову у браузері?
Ці поради допоможуть вам змінити мову сервісів Google у браузері. Мову мобільних застосунків потрібно змінювати в налаштуваннях мови на пристрої.
Перейти link-arrow
Потрібна допомога? Замовляйте послугу Техномайстер
Ми допоможемо розв’язати проблеми з вашими пристроями за телефоном та з використанням програм віддаленої підтримки. Звертайтеся до спеціалістів цілодобово та без вихідних за 65 гривень на місяць.
609 (для замовлення послуги) callback-img